Детектор брехні (поліграф) і допит.

Детектор брехні (поліграф) не закріплений в законодавстві України, що до використання його і кримінальному процесі. Але як що Вам необхідний професійний експерт поліграфолог, який може надати висновок та свої свідчення у процесі звертайтеся до Нас.

Детектор брехні (поліграф)

 

 

Детектор брехні (поліграф) .

Від переходу радянських методів допитування які базувалися в основному на звірячої поведінки слідчих НКВС відносно допитуваних осіб до цивілізованого допиту при якому не буде порушено їх законні права нас відділяє стаття 224 Кримінально процесуального кодексу України (далі КПК).

При всебічному розвитку сучасних технологій в сфері електроніки можна стверджувати що це одна із статей КПК в якій в недостатній мірі гарантується недоторканність прав людини та громадянина.

Уважно ознайомившись с пунктом 5 статі 224 КПК можна дійти висновку, що законотворень здійснив помилку, вказавши що при допиту може застосовуватися фотозйомка, аудіо або відеозапис.

Слово ˮ може ˮ , яке знаходить своє місце в пункті 5 статі 224 КПК вказує на те що робити цього і не зовсім обов’язково.

Це дає можливість, наприклад слідчому, при допиті тиснути на особу яку він допитує, як морально так і фізично.

Моральний або фізичний тиск на допиті нажаль в Україні мають дуже загрозливий характер.

Наприклад до психологічно не стійкого обвинувачуваного або свідка органи попереднього розслідування можуть дозволити собі певний психологічний тиск, залякування у вигляді наполегливим попередженням про кримінальну відповідальність при зміні показань, шантаж, також коригувати показання у протоколі допиту, ігнорувати дослівні записи, а також методи фізичного впливу насильства та катування.

Під час допиту обов’язково повинна застосовуватися фотозйомка, аудіо або відеозапис.

В разі допиту особи у відділку поліції  повинна обов’язково застосовуватися відео зйомка із записом звуку.

Допит повинен проходити в спеціальній кімнаті для допиту обладнаної необхідною якісною (сертифікованою)  відео (камери спостереження високої чіткості не менше 2 штук) та аудіо апаратурою (мікрофони).

Такі заходи зведуть до мінімуму тиск з боку слідчого (як приклад) на особу яку допитують та порушенню законних прав та свобод цієї особи.

Також особа яку допитують буде розуміти що матеріали які будуть записані під час допиту можуть бути використані як на її користь так і проти неї у суді.

В разі несподіваної смерті свідка, записи могли би бути використані у суді як докази.

Вважаю, при мінімізації тиску з боку слідчих органів на допитуваних осіб, слідчі органи будуть змушені діяти більш якісно що до розслідування та точного розкриття злочинів.

В еру сучасних технологій було б доречно використання при допиту такої високотехнологічної апаратури як поліграф, відомий ще як детектор брехні, спираючись на досвід розвинених країн таких як Японія, США та навіть Індія.

Як приклад деякі штати США використовують результати поліграфічних перевірок у якості доказів, при згоді сторін які погодилися на їхню допустимість при проведенні поліграфічного дослідження, відповідно до попередньо складеної угоди.

Це також би мінімізувало вплив слідчих органів на допитувану особу та не допустило порушення її законних прав та свобод.

Використання поліграфа було б великим позитивним фактором для слідчих органів, тому що це б пришвидшено їх роботу а відповідно призвело до швидкого розкриття злочину.

Детектор брехні (поліграф) — 2018

2 комментария на “Детектор брехні (поліграф) і допит.”

  1. Андрей:

    как записаться на полиграф?

  2. admin:

    Обращайтесь по контактному номеру телефона

Оставить комментарий